O mnie

Witam serdecznie na moim blogu o naturalnie zdrowym żywieniu. Mam na imię Michalina i jestem dietetyczką, a swoje wykształcenie zdobyłam na wydziale lekarskim UJ w Krakowie. W związku z tym mam sporą wiedzę medyczną, zwłaszcza że zgłębiam nauki biologiczne już od 10 lat.

W pewnym momencie wraz moją mamą zaczęłyśmy zauważać, że współczesna medycyna nie leczy tak skutecznie jak powinna. Rozpoczęłyśmy poszukiwania naturalnych sposobów poprawy stanu zdrowia i doszłyśmy do pewnych wniosków. Okazało się, że największy wpływ na kondycję organizmu ma jego prawidłowe oczyszczanie i odżywianie. To co dostarczamy wraz z pożywieniem każdego dnia warunkuje stan naszego zdrowia. Dlatego też podjęłam decyzję o rozpoczęciu kariery zawodowej jako dietetyk. 

To co wyróżnia mnie spośród innych dietetyków to podejście do zasad zdrowego żywienia. Planując diety stawiam na naturalność. To w niej tkwi sekret do zdrowego stylu życia. Bo prawidłowa dieta to nie jadłospis stosowany przez określony przedział czasu, a sposób odżywiania, który powinien wejść nam w nawyk.
Oprócz tego żywność jest nie tylko niezbędna do przeżycia, lecz także może być traktowana jako środek leczniczy. Bo przecież już Hipokrates powiedział: "niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem".
Nauki Hipokratesa skupiały się także na całościowym postrzeganiu organizmu ludzkiego wraz z jego środowiskiem oraz na tym, by pacjentowi nie zaszkodzić. Są to wartości, którymi się kieruję.

Na mojej stronie możesz poszerzyć swoją wiedzę o naturalnym odżywianiu oraz uczyć się wprowadzać w swoim życiu zmiany idące w kierunku zdrowia!